Róża Kopernika

GRY MIEJSKIE

Gry miejskie łączą zabawę i integrację z poznawaniem miasta. Są doskonałą odmianą podczas wielogodzinnego szkolenia czy konferencji. Proponujemy następujące scenariusze:

 

GRA MIEJSKA „RÓŻA KOPERNIKA"

 

„Róża Kopernika" przenosi uczestników w czasy późnego średniowiecza.

http://copernicana.pl/images/reklama2016/dsc_0908.jpgW trakcie gry zespoły spotykają na swojej drodze mieszkańców średniowiecznego grodu, którzy przekazują im kolejne zadania. Grupy rywalizują ze sobą walcząc o główną nagrodę. Planszą gry będzie skąpana w iluminacjach Toruńska Starówka. Czar kopernikańskiego miasta z wielką tajemnicą w tle. Gdzie jest Mikołaj Kopernik?

… Na cokole słynnego pomnika

Ostatnia wskazówka sprzed oczu umyka

Odczytajcie w skupieniu …

 

 

Gra osadzona jest w klimacie późnego średniowiecza, w szeroko pojętych „czasach” Kopernika. Poszczególne zespoły graczy poruszają się po toruńskiej starówce szukając miejsca gdzie można spotkać najsłynniejszego mieszkańca miasta - samego Mikołaja Kopernika.

 

http://copernicana.pl/images/reklama2016/dsc_0304.jpgNa drodze swojej wędrówki spotykają mieszkańców średniowiecznego grodu powiązanych z rodziną słynnego astronoma lub ogólnie z Toruniem. Postacie te dają graczom wskazówki, które umożliwiają dotarcie do kolejnego punktu, a w rezultacie dotarcie do miejsca pobytu Kopernika. Zagadki te są limerykami, w których zawarte są informacje niezbędne do znalezienia kolejnej postaci. Trasa jest poprowadzona tak, aby w trakcie zabawy gracze poznali wszystkie najważniejsze i najsłynniejsze toruńskie zabytki.

Moderator – przewodnik dzieli grupę na poszczególne zespoły, wręcza identyfikatory i materiały do gry – planszę (plan miasta) oraz objaśnia zasady zabawy, opowiada o postaciach, które będą spotykali. Kolejność wyruszenia na trasę: poszczególne zespoły rzucają kostką do gry – pierwszy zespół, który wyrzuci szóstkę wyrusza jako pierwszy.

 

 

Koszt gry zależy od ilości uczestników i od ustalonej nagrody dla zwycięskiego zespołu. W celu ustalenia kosztów imprezy prosimy o kontakt z biurem.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

Zapisz

Zapisz

olender.jpgr1.jpgr2.jpgr3.jpgr4.jpgr5.jpgr6.jpgr7.jpgumk.jpg

Copernicana © 2014. All Rights Reserved.