Warning: Creating default object from empty value in /home/aniapior/ftp/copernicana.pl/libraries/joomla/cache/cache.php on line 661
Copernicana Toruń atrakcje zwiedzanie przewodnik - Copernicana Toruń atrakcje zwiedzanie przewodnik

Katowskie opowieści

ZWIEDZAJ TORUŃ Z PRZEWODNIKIEM

Wybierz jeden z naszych programów:

 

Katowskie Opowieści

Nasi przewodnicy przebrani w stroje historyczne – Kopernika, kata, mieszczan, Krzyżaków – przedstawiają swoje miasto Toruń z epoki średniowiecza, aranżując scenki, przytaczając anegdoty i przypowieści z „ich” codziennego życia. Mówiąc w pierwszej osobie, w przebraniach, traktując słuchaczy jako swoich osobistych Gości dokonują rzeczy niezwykłej – podróży w czasie. A gotyk staje się naprawdę na dotyk!

Wycieczka po najważniejszych zabytkach toruńskiej Starówki, a w szczególności miejscach związanych z katowskim rzemiosłem w wydaniu nieco bardziej strasznym, ale na wesoło podanym.

Katowski spacer - „Nazywam się Jan Jerzy Dietrich. Jestem mistrzem Małodobrym. Nie ze swojego wyboru, a po dziedziczeniu z ojca, który to cudem śmierci uniknąwszy, zgodził się tę posługę wykonywać. Bez szemrania, ale za to za opłatą wcale nie najgorszą. Dziś szukam godnego następcy. Zatem strzeż się…”

W programie m.in.:

- Brama Klasztorna i Krzywa Wieża - o tym jak dawną basztę miejską na srogie kobiece więzienie przerobiono i co kat tam robił, że się wieża ze zgrozy pochyliła?

- Dom Mikołaja Kopernika (z zewnątrz) – ojciec Wielkiego Astronoma handlował smołą… A ta Mistrzowi Małodobremu była bardzo potrzebna.

- Średniowieczne kościoły – katedra św. Janów (z zewnątrz) - pomimo, że kat wykonywał wyroki wydane przez Radę Miasta ksiądz z farnego kościoła na „spytkach” zawsze był obecny, toteż i jego trzeba poznać.

- Ratusz Staromiejski – to tutaj w 1724 roku kat skrócił o głowę burmistrza i dziewięciu mieszczan. Ich duchy nadal błąkają się po ratuszowym dziedzińcu. Chcesz zobaczyć?

- Pręgierz toruński - opresje katowskie, czyli jak Mistrz Małodobry prawdę od swych „gości” wydobywał i do czego był mu potrzebny żelazny osioł?

- Międzymurze – to właśnie tu, w starej baszcie, mieszkał kat z rodziną. Opowieść o kaciej żonie niejednego o dreszcze przyprawi.

OPCJA DODATKOWA - obiad w restauracji na toruńskiej starówce (dwa dania, napój)

 

Serdecznie zapraszamy !

 

 

olender.jpgr1.jpgr2.jpgr3.jpgr4.jpgr5.jpgr6.jpgr7.jpgumk.jpg

Copernicana © 2014. All Rights Reserved.